Propozycja zajęć dla grupy młodszej 03.04.2020

Utworzono dnia 03.04.2020

Witam dzieci i rodziców grupy młodszej w trzeci dzień kwietnia.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Wczoraj zapomniałam Wam przekazać wiadomości o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci. Obchodzony jest 2 kwietnia co roku w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Zachęcam Was do przeczytania jego baśni np.

• "Calineczka"
  • "Brzydkie kaczątko"
  • "Królowa Śniegu"
  • "Księżniczka na ziarnku grochu"

lub innej książki jego autorstwa.

Palma wielkanocna

W dniu dzisiejszym polecam Wam wykonanie palmy wielkanocnej. Poproście rodziców, aby pokazali Wam na stronie internetowej przykłady jak można wykonać taką palmę.

Może na swoim podwórku znajdziecie gałązki bukszpanu, wierzby lub innych krzewów i kwiatów potrzebnych do wykonania i udekorowania palemki. Możecie także użyć zasuszonych gałązek oraz kwiatów, bądź wykonać je samodzielnie z papieru i bibułki.

Wiem, że Wasze prace będą przepiękne. Może podzielicie się ich wyglądem wysyłając mi ich zdjęcie ?

W czasie pracy możecie posłuchać piosenki - "Piosenka wielkanocna", znajdziecie ją na stronie internetowej: miastodzieci.pl/piosenki.

A czy pamiętacie o podlewaniu Waszej hodowli, czyli cebulki i fasolki.

Zabawa ruchowa z elementem toczenia - Jajko do gniazda.

Ustawiamy tor do pokonania z kilku przedmiotów. Toczymy jajko (piłkę, kulkę papierową) na koniec toru - gniazda. Możemy toczyć nogą, ręką lub nosem.

Życzę udanej zabawy

Marzanna Czajka