8.04.2021 r.

Utworzono dnia 08.04.2021

Dzień dobry kochani:)

Dziś przygotowałam dla Was następujące ćwiczenia i zabawy

Temat dnia: Ćwiczenia sportowo - słuchowe (Czwartek 8.04.2021r.)

• Zaczniemy od porannej gimnastyki  do rymowanki „Uśmiechnij się”.

Najpierw zróbmy dwa podskoki- raz i dwa

Potem jeszcze dwa obroty- właśnie tak

Teraz mi pomachaj ręką- gdybyś mógł

A na koniec rymowanki- przysiad zrób.

• Teraz dowolny taniec  przy nagraniu utworu A. Vivaldiego "Wiosna" z cyklu "Cztery pory roku".

Zatańczcie do utworu: "Wiosna". Do tańca zaproście mamusię/tatusia. Jaki nastrój ma utwór? Wesoły czy smutny?

Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

• Następnie zabawa Podaj słowo.

Do tej zabawy potrzebna będzie piłka. Dzieci i rodzice stają naprzeciwko siebie. Zabawę rozpoczynają rodzice, rzucając piłkę do dzieci wymawiając głoskę, np. u. Dzieci łapią piłkę, mówią słowo rozpoczynające się tą głoską i rzucają piłkę do rodziców wymawiając inną głoskę.

• Przejdźmy teraz do układania zdań na temat wybranej dyscypliny sportowej.

Dzieci układają zdania i liczą w nich słowa.

Np. Mężczyźni grają w piłkę ręczną (5 słów).

Siatkarze są wysocy (3 słowa).

Gimnastyk ćwiczy na drążkach (4 słowa).

• Na koniec kilka zabaw ruchowych z wykorzystaniem gazet.

„Omiń kałuże” – Dziecko rozkłada na podłodze gazety – kałuże. Biega dookoła nich, starając się na nie  wejść. Na sygnał Rodzica (klaśnięcie) zatrzymuje się przy jednej z nich.

„Po kamieniach przez rzekę” – Dziecko ustawia się po jednej stronie pokoju. Przed nim, na podłodze, są rozłożone gazety –kamienie. Zadaniem dziecka jest przejście na drugą stronę  rzeki, stąpając po gazetach – kamieniach.

„Ukłoń się po japońsku” – Dziecko siedzi w siadzie klęcznym, trzyma rozłożoną gazetę w dłoniach nad głową, ramiona ma wyprostowane. Wykonuje ukłon japoński, pozostawia gazety na podłodze i wraca do pozycji wyjściowej. Przy kolejnym ukłonie podnosi gazetę z podłogi i przenosi oburącz nad głowę.

„Obserwator” – Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym. Robi w gazecie dwa otwory tak, by można było przez nie patrzeć. Przykłada gazetę do twarzy i obserwuje otoczenie. Rozgląda się na lewo, na prawo, w górę, w dół, wykonując skłony tułowia w przód i w tył, skręty w prawo i w lewo.

• Proszę zróbcie jeszcze zadania w książkach: Karty pracy cz.3 st. 66, Odkrywam siebie litery i liczby st.83,84.

Pani Madzia:)