Propozycja zajęć 5,6-latków 14.05.2020

Utworzono dnia 13.05.2020

Dzień dobry ,,Słoneczka”. W dniu dzisiejszym trochę poćwiczymy a następnie stworzymy przestrzenną pracę plastyczną „Wiosenna łąka”.

Temat: Wiosenna łąka.

1. Zacznijcie od porannej gimnastyki– przygotuj małą poduszkę:
  • Maszeruj w miejscu i przekładaj poduszkę na różne sposoby z przodu, nad głową, nisko, wysoko.
  • „Rowerek” – leżenie na plecach,  poduszka w dłoniach – to kierownica – naśladuj jazdę na rowerze – odpoczynek – powtórz ćwiczenie 10 razy.
  • „Żonglerka” – ćwiczenia stóp – w siadzie podpartym poduszkę obejmij stopami, unieś ją tak, aby nie spadła, policz do 5 i połóż poduszkę, ćwiczenie powtórz 10 razy.
  • „Ukłon z poduszką”- siad klęczny, podnieś poduszkę w górę, wykonaj skłon w przód sięgając jak najdalej, a następnie przejdź do siadu – 10 razy.
  • Spaceruj z poduszką na głowie, zachowuj prawidłową postawę ciała, a teraz spróbuj wykonać 5 przysiadów z poduszką na głowie,  przejdź do marszu, teraz spróbuj usiąść w siadzie skrzyżnym, poduszka nadal jest na głowie, wykonaj ćwiczenie 5 razy;
  • Poduszka leży na podłodze – na czworakach obchodź dookoła swoją poduszkę  raz w jedną stronę, raz w drugą stronę – odpoczynek – wstań i unieś poduszkę wysoko w górę, powtórz ćwiczenie 10 razy;
  • Stań w małym rozkroku – wykonaj skłon  dotykając poduszką  lewej stopy, wyprost, poduszkę unieś wysoko w górę, skłon do prawej stopy i wyprost – poduszka uniesiona wysoko – wykonaj serię po 10 razy do każdej stopy;
  • Poduszka na podłodze – przeskakuj obunóż poduszkę w przód i w tył. (Zwróć uwagę na bezpieczne wykonanie ćwiczenia) – odpoczynek – powtórz ćwiczenie 5 razy;
  • Ćwiczenia uspokajające – Marsz na palcach po kole z poduszką na głowie.
  1. Nasz wiosenny spacer rozpoczniemy od spotkania ze znanym już dzieciom skrzatem Borówką. Tym razem skrzat zaprowadzi nas na wiosenną łąkę.

​​https://www.youtube.com/watch?v=LKLf5EN1Ff4

3. Powiedzcie lub przeczytajcie jakie rośliny są na ilustracjach?

4. „Kto po łące chodzi na łapach?”

Dokładnie przyjrzyj się ilustracjom zwierząt, które mieszkają na łące. Przeczytaj ich nazwy i krótkie ciekawostki. Ile łapek ma każde z nich – może uda Ci się policzyć?

5. Zapraszam przedszkolaków do układania puzzli online – „Mieszkańcy łąki”

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/zwierzeta/233587-mieszka%C5%84cy- %C5%82%C4%85k

6. Zachęcam dzieci do samodzielnego wykonania w domu obrazka wiosennej łąki.                                  Obrazek wykonajcie z dostępnych w domu materiałów.

Marzena Włodarczyk